Ev dekorasyonu genellikle hepimizin heyecanlandığı, ama bir türlü nereden başlayacağımızı bilemediğimiz için ya da çok fazla bütçe ayırmamız gerektiği düşünceleri ile sürekli ertelediğimiz konuların başında gelir. Aslında bir evi gösterişli hale getirmenin en etkili yolunun ev dekorasyonu olduğunu da biliriz.

Ev dekorasyonunda harikalar yaratmak için mutlaka çok yüksek bütçelere sahip olmamız ya da bu konuda uzman olmamız gerekmiyor. Evinizi gerçekten içinize sinecek şekilde dekore etmek istiyorsanız, zaten bir zevkiniz var demektir. Gerçekten sizin ihtiyacınız olan tek şey;  iyi bir dekorasyon adına neler yapmanız gerektiği konusunda pratik fikirleri öğrenmek olmalıdır.

bizde sizlere bu yazımızda;  evinizi, odanızı, birkaç tüyo ile nasıl kullanışlı dekore etmeniz gerektiği konusunda pratik bilgiler vermeye çalışacağız.

Pratik ev dekorasyonu için evde Neler Yapabiliriz?

Evler zevklerimizi yansıttığı kadar aynı zamanda fonksiyonel ve pratik de olmalılar.

Ev dekorasyonunda öncelikle Kullanım alışkanlıkları, ekonomik şartlar, işlevsel kullanım, dayanıklılık gibi birçok konu başarılı bir dekorasyona imza atmak için göz önünde bulundurulması gereken unsurlardır.

İşte pratik ev dekorasyon önerileri şu şekilde sıralayabiliriz:

1-) Her Odanın Amacını Belirlemeniz Gerekir:

Evinizi dekore etmeden önce kesinlikle her odanın amacını belirleyip Tarzınızı, Kullanım alışkanlıklarınızı gözden geçirerek ona göre bir yol izlemeniz gerekiyor.  Sadece mobilya satın alıp mobilya düzeni oluşturarak dekoru tamamlamış bulunmuyorsunuz. Dikkat edilecek noktalar kullanılacak obje ve aksesuarların tek başına nasıl durduğundan ziyade, kullanılacağı mekân ile ilişkisidir. Örneğin Aynalar küçük alanlar için kurtarıcıdır. Zira odayı daha parlak ve aydınlık yapar. Aynı zamanda mevcut alanı daha geniş gösterir. Ev dekorasyonu yapılırken renk, doku ve malzeme alternatiflerini bir arada değerlendirmeniz ihtiyacınıza uygun aksesuarları ve tarzınıza uygun mobilyaları bu aşamada belirleyerek odalarınızı düzenleyebilirsiniz.

2-)Evinizin Mimarisini Muhafaza Etmek Elinizde:

Modern çözümlerde fonksiyonellik, estetik ve konfor ayrılmaz üçlüdür. Eğer günümüz modern ve çağdaş konutlarını yenilikçi tasarım anlayışları ile dekore etmek istiyorsanız, uygulanacak stil ve tarzları belirlerken işlevsellik, estetik ve konforu ön planda tutabilirsiniz.   Öncelikle ev dekorasyonunda ilk kuralınız;  eldekini kullanarak ve gerekli görüldüğü takdirde de yeniden düzenleme yapmak gerekiyor.  Tabi ki bu esnada asla fazla diye hiçbir eşyayı atmamanız gerekiyor.  Bunun için ev dekorasyon bloglardan, dergilerden ve kendin yap fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

3-)Ev Dekorasyonunda En Önemli Kurallardan Biri de Aydınlatmadır:

Ev dekorasyonunda sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, evinizin verimli bir şekilde aydınlanmasına özen gösterin.

Duvarlar, perdeler ve aksesuarlarda açık renkler kullanarak doğal ve yapay ışık arasında çok iyi denge kurmanız gerekir.

Doğru aydınlatma sizi kasvetli görünümden kurtaracaktır. Odanızda fark yaratacak aydınlatma aksesuarlarını da gözden geçirebilirsiniz

4-)Farklı Oda Ve Dekorasyonlar:

Dekorasyonuna başlamak istediğiniz yerleri öncelik sırasına göre listeleyin.

İlk olarak en çok zaman geçirdiğiniz ve önem verdiğiniz odadan başlayın odanızın nasıl görünmesi gerektiğine karar verin.Göz yoran ve karmaşa yaratan görünümden kaçının. Evin şeklinden dolayı kullanılamayan boş alanları pratik fikirlerle değerlendirin, boş duvarlar için duvar dekorlarına çeşitlilik kazandırın, Amaca göre renk dengesi oluşturun, evinizi tarzınıza uygun hale getirebilmek için dekoratif fikirleri ayrıntılarla süsleyin.

5-)Ev Dekorasyonunda İlham Kaynağı:

Dekorasyon dergilerine ya da bloglara ilham almak adına bakarak fikir sahibi olabilirsiniz.  Oralardakiler gözünüzde canlanır ve ona göre harekete geçersiniz.  Harika fikirlere sahip olabilir ve bunları bütçenize göre ayarlayabilirsiniz.  Hatta oralardaki seçeneklerle kendi tarzınızı harmanlayarak ortaya farklı bir ürün çıkarabilirsiniz. Detaylara Önem Verin Ve Dengeli Olun Orijinal fikirler üreterek kendi kişiliğinizi aksesuarlara yansıtabilirsiniz.

Yorum Yap

Adres

Merkez : Ahmet Yesevi Mah. Harmandere Sok. Neo Flat Sit. No:2 D:29 Nilüfer/Bursa
Satış Ofisi : 23 Nisan Mh. Köroğlu Cad. Beydağ Park Sitesi No.1A/A Nilüfer / Bursa

Telefon

Tel :  0224 908 07 07 / 0224 908 09 09
Fax : 0224 908 01 11

E-Posta

info@voginsaat.com.tr

Uygulama & SEO => Yeşil SEO - ReklamVERSE © 2024 Tüm Hakları Saklıdır.

WhatsApp'tan yazın
1
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?
Merhaba,
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?